Nabór wniosków na wsparcie dla pracodawców, organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorców samozatrudnionych IV

Print Drukuj
Wersja minimalna - logo FE RP UE

 
Ogłaszamy nabór wniosków na formy wsparcia wskazane w Ustawie o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.2020 poz. 568), tj. na:
  1. Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz składek na ubezpieczenia społeczne należnych od tych wynagrodzeń w przypadku  spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19, wniosek może być złożony przez:
    1. przedsiębiorcę  (art. 15 zzb ustawy);
    2. organizację pozarządową oraz podmiot pożytku publicznego (art. 15 zze ustawy)
  2. Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną niezatrudniającego pracowników (art. 15 zzc ustawy) w przypadku  spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19

TERMIN NABORU

Od 21 maja do 3 czerwca 2020 roku (nabór będzie sukcesywnie ponawiany do wyczerpania środków pieniężnych)


Zgodnie z ww. ustawą wnioskodawca składa wniosek do powiatowego urzędu pracy w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia naboru przez dyrektora powiatowego urzędu pracy.

WYMAGANE DOKUMENTY

Dofinansowanie dla przedsiębiorcy (pracodawcy)
Dofinansowanie dla organizacji pozarządowej lub podmiotu pożytku publicznego
Dofinansowanie dla przedsiębiorcy samozatrudnionego

MIEJSCE I SPOSÓB SKŁADNIA WNIOSKÓW

BARDZO WAŻNE! 

W przypadku składania wniosku w sposób elektroniczny z kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym, prosimy nie dołączać skanu umowy oraz załączników podpisanych odręcznie. Wyjątkiem jest kopia pełnomocnictwa, jeżeli dotyczy.

UWAGA! – DOTYCZY SPÓŁEK CYWILNYCH

Wyjaśnienia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 22.04.2020r. znak: DRP-II.0211.5.34.2020.KDB stanowią: „Zgodnie z art. 4 ust. ustawy Prawo przedsiębiorców przedsiębiorcami są wspólnicy spółki cywilnej w zakresie wykonywanej przez nich działalności gospodarczej. Tak więc każdy wspólnik spółki cywilnej jest „osobnym" przedsiębiorcą. Dlatego to nie spółka powinna składać wniosek o pożyczkę, ale poszczególni wspólnicy. W związku z powyższym każdy wspólnik w spółce cywilnej może ubiegać się o pożyczkę w związku ze swoją działalnością gospodarczą".

ŹRÓDŁO FINANSOWANIA

Wnioski będą finansowane w ramach:
  1. projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie lubińskim (V)" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa I, Działanie 1.1, Poddziałanie 1.1.1;
  2. projektu „Aktywizacja osób od 30 roku życia, zwłaszcza tych znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy w powiecie lubińskim" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, Działanie 8.1;
  3. dodatkowych środków w ramach rezerwy Funduszu Pracy przyznanych decyzją Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

OSOBY DO KONTAKTU

Informacja ogólna o wszystkich formach

Piotr Rusynko -  pośrednik pracy - tel. 767 461 472
Natalia Samulska - pośrednik pracy - tel. 767 461 471
Katarzyna Butkiewicz - pośrednik pracy - tel. 767 461 497
 

Pożyczki i jednoosobowe działalności

Małgorzata Jankowska - specjalista ds. programów - tel. 767 461 427
Wioleta Kopczyńska - specjalista ds. programów - tel. 767 461 426


Dofinansowanie do wynagrodzeń - przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe

Ewa Tworek - specjalista ds. rozwoju zawodowego - tel. 767 461 491
Agnieszka Kruszyńska - specjalista ds. rozwoju zawodowego - tel. 767 461 492
Informacje o publikacji dokumentu